Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „GALILEO”

  • 30-04-2020 15:32
Obrazek newsa Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego  „GALILEO”

 

 

W dniu 24.10.2019r. odbył się  w ZSGiH Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego  „GALILEO”pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Centrum Edukacji Szkolnej,  uwzględniany również przez Kuratora Oświaty w wykazach zawodów wiedzy.

W tegorocznej edycji wzięło udział 17 uczniów naszej szkoły : z klas pierwszych Oktawiusz Osiecki , Malina Kłosek,Agnieszka Kuczera , Liliana Golicz,  Maciej Kalinik, Oliwia Czerniak , Klaudiusz Raszka , Bartłomiej Stasiński , Natalia Ben, Anna Piela, MichałSerwata  orazAndrzej Sufa, z klas drugich Natalia Pindel , z klas trzecich Jakub Waluś i z klas czwartych Weronika Faber,Kamil Hess oraz Mateusz Kozieł.

 Konkurs miał formę testu wielokrotnego wyboru składającego się z 26 pytań.Obejmował wiedzę gramatyczną, leksykalna jak i kulturoznawczą.

Organizator opublikował wyniki 24.04 2020r. są one następujące:

W konkursie uczestniczyło2115 uczniów z województwa śląskiego,  w kategorii klas pierwszych najlepsze miejsce w szkole zajął Oktawiusz Osiecki  z klasy 1TŻ2p - 13 miejsce w kraju oraz dyplom wyróżnienia.

W kategorii klas drugich najlepsze miejsce w szkole zajęła Natalia Pindel  z klasy 2tż1 - 35 miejsce w kraju oraz dyplom uznania.

W kategorii klas trzecich i czwartych  najlepsze miejsce zajęła Weronika Faber z klasy 4tż2 -29 miejsce w kraju oraz dyplom uznania.

Zwycięzcom gratulujemy b. dobrych i dobrych wyników, a wszystkim uczestnikom godnego reprezentowania szkoły na arenie szkół w województwie i kraju.

  

Szkolny koordynator konkursu kol. Anita Chilińska