Przejdź do treści Przejdź do menu

wicedyrektor mgr Damian Wydra - opiekun praktyk zawodowych

doradca zawodowy mgr Natalia Dziedzic - opiekun pracowników młodocianych


Wstępny harmonogram praktyki zawodowej w roku szkolnym 2020/2021

Projekt może ulec zmianie w związku z decyzjami MEN oraz ustaleniami rządowymi dotyczącymi pandemii COVID-19.

1. Termin: 03.05.2021 – 28.05.2021

Klasy:

  • 3TT
  • 2TTg
  • 2TŻKg
  • 2TUKp

2. Termin: 24.05.2021 – 18.06.2021

Klasy:

  • 2TŻ1g
  • 2TŻ2g

3. Termin: 31.05.2021 – 18.06.2021

Klasy:

  • 3TŻ1
  • 3TŻ2ZAJĘCIA PRAKTYCZNE W KLASACH 1-3 BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA

PRACOWNICY MŁODOCIANI

x  - oznacza dzień przeznaczony na zajęcia praktyczne

Dzień tygodnia Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
Klasa 1ax X
Klasa 2axg X X
Klasa 2axp X X
klasa 3ax X X X

 


Aktualnie współpracujemy z blisko 60 podmiotami szkolącymi uczniów. Są to znane z dobrej kuchni restauracje, karczmy oraz nowoczesne stołówki. Wszyscy uczniowie pionu gastronomicznego w toku kształcenia zapoznają się z gastronomią hotelową. Przyszli technicy żywienia i usług gastronomicznych na praktykach produkują potrawy i poznają arkana organizowania usług gastronomicznych z wykorzystaniem programów komputerowych, profesjonalnej obsługi bankietów, konferencji, seminariów. spotkań biznesowych i prywatnych, a także świadczenia usług cateringowych. Uczniowie z klas o profilu technik usług kelnerskich dodatkowo przygotowują się do wykonywania zadań barmana i baristy.
Uczniowie z klas o profilu
technik technologii żywności w ramach pierwszej praktyki w zakładach cukierniczo-piekarniczych i cukierniach hotelowych produkują wyroby cukiernicze, poznają sztukę dekorowania ciast, ciasteczek, tortów, deserów i zasady magazynowania. Druga praktyka wprowadza w zagadnienia organizowania i nadzorowania przebiegu procesów technologicznych w przetwórstwie żywności. Opanowanie tych wszystkich umiejętności w praktyce zgodnie z z europejskimi standardami w zakładach oraz w Szkole otwiera przed absolwentami ZSGiH perspektywy wykonywania ciekawej pracy w gastronomii i branży spożywczej, szybkiego awansu i podejmowania własnej działalności gospodarczej. Zawody związane z żywieniem ludzi i produkowaniem żywności są bardzo poszukiwane na rynku polskim i w krajach UE.Równolegle do praktyk zawodowych Szkoła organizuje uczniom w toku kształcenia zajęcia praktyczne w warsztatach szkolnych przy ul. Filarowej 50, szkolnych pracowniach technologicznych i obsługi gości w budynku przy ul. Jana III Sobieskiego 15 i otwartych we wrześniu 2019r. ze środków unijnych Pracowniach Szkolnych przy ul. Filarowej 52.
Miejsca praktyk zamieszczone są poniżej, zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych tych zakładów w celu lepszego rozeznania.

 


Wykaz zakładów, z którymi współpracuje ZSGiH w Bielsku-Białej
w ramach prowadzenia praktyk zawodowych

 

1. Miejsca praktyk dla uczniów Branżowej Szkoły I stopnia

2.PRAKTYKA ZAWODOWA W ZAKŁADACH GASTRONOMICZNYCH