"Jeśli nie zbudujesz swojego marzenia, ktoś inny Cię zatrudni, abyś pomógł mu zbudować jego."
(TONY GASKINS)
1 czerwca 2023 roku ruszył czwarty projekt praktyk zawodowych:
„Hiszpańskie smaki w Gastronomie”
w ramach Akcji 1. Mobilność osób uczących się i kadry w dziedzinie kształcenia
i szkolenia zawodowego - projekty akredytowane (KA121-VET) – konkurs 2023
Wniosek numer: 2023-1-PL01-KA121-VET-00012129
Maksymalna przyznana kwota dofinansowania wynosi 47488 EUR.
Śledź informacje o bieżących wydarzeniach na naszym profilu fb
https://www.facebook.com/Gotowanie-kluczem-do-sukcesu-szkolimy-si%C4%99-w-Hiszpanii-490051271391532/
Partnerem projektu jest organizacja Tribeka, które promuje, organizuje i zarządza zdobywaniem doświadczenia zawodowego oraz programami edukacyjnymi. Głównym zadaniem organizacji jest dostarczenie zawodowego doświadczenia umożliwiającego rozwój umiejętności zawodowych i personalnych uczestników programów. Głównym miastem, w którym będą się odbywać praktyki jest Malaga.
Tribeka posiada wieloletnie doświadczenie w organizowaniu praktyk oraz staży, realizowanych w ramach programu Erasmus plus. Tribeka jest jednym z 6-ciu udziałów europejskiej organizacji edukacyjnej ENT. ENT- Education and Traning Network- została nagrodzona w latach 2016, 2017, 2018 i 2019 prestiżową nagrodą Star Awards dla najlepszego europejskiego organizatora praktyk zawodowych. To nasz czwarty projekt, w którym współpracujemy z jednym z oddziałów ETN. 36 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w praktykach zawodowych we włoskim Rimini w roku 2017. Następnie w latach 2018-2022 aż 72 uczniów szkoliło się w Hiszpanii w Maladze.
Beneficjentami Projektu „Hiszpańskie smaki w gastronomie” są uczniowie z klasy technikum o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych. Na praktykę wyjedzie 17 uczniów.
Młodzież odbędzie trzytygodniowe praktyki zawodowe w języku angielskim w hiszpańskich zakładach gastronomicznych. Podczas praktyk zorganizowane zostaną spotkania z mistrzami zawodu, osobowościami z regionu praktyk oraz wycieczki kulturowo-krajoznawcze.
Przed wyjazdem na praktyki młodzież przygotowuje się do mobilności, między innymi szkoli swój angielski korzystając z platformy językowej programu Erasmus plus o nazwie OLS-Online Linguistic Support, uczy się języka hiszpańskiego, uczestniczy w przygotowaniu kulturowym oraz psychologicznym. Uczestnicy poddani zostaną diagnozie początkowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. Diagnoza ta pozwoli dobrać miejsca praktyk do indywidualnych potrzeb i predyspozycji uczestnika. Po powrocie młodzież zostanie poddana diagnozie końcowej, która pozwoli ocenić czy udało się osiągnąć zamierzone cele.