Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „ MULTITEST”

Obrazek newsa Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „ MULTITEST”

W dniu 24.10.2019r. odbył się po raz pierwszy w ZSGiH Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „ MULTITEST” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Centrum Edukacji Szkolnej, uwzględniany również przez Kuratoria Oświaty w wykazach zawodów wiedzy, a laureaci otrzymali punkty rekrutacyjne za dodatkowe osiągnięcia.

W tegorocznej edycji wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły :  Kamil Hess z klasy 4tt, Katarzyna Foltyniak oraz Kacper Chrobak z klasy 4tż2, Natalia Pindel z klasy 2tż1, Oliwia Czerniak z klasy 1tż1g, Klaudiusz Raszka Michał Serwata, Maciej Kalinik, Andrzej Sufa ,Magdalena Piwowarczyk i Anna Chrobak z klasy 1tż2g.

Konkurs miał formę testu wielokrotnego wyboru składającego się z 26 pytań. Obejmował wiedzę gramatyczną, leksykalna jak i kulturoznawczą.

Organizator opublikował 2 grudnia 2019r. wyniki, są one następujące:

W konkursie uczestniczyło 1862 uczniów z województwa śląskiego, w kategorii klas pierwszych najlepsze miejsce w szkole zajęła Oliwia Czerniak – 34 miejsce w kraju. W kategorii klas drugich najlepsze miejsce zajęła Natalia Pindel - 24 miejsce w kraju. W kategorii klas trzecich i czwartych najlepsze miejsce zajął Kacper Chrobak – 34 miejsce w kraju.

Wszyscy uczestnicy otrzymali Dyplomy Uznania , zwycięzcom gratulujemy dobrych wyników, a wszystkim uczestnikom godnego reprezentowania szkoły na arenie szkół w województwie i kraju.

Szkolny koordynator konkursu kol. Anita Chilińska