OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO – „ VERSTEHEN”

Obrazek newsa OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO – „ VERSTEHEN”

W dniu 7.11.2019r. odbył się w naszej szkole IV MULTIMEDIALNY OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO – „ VERSTEHEN”

Konkurs organizowany jest przez firmę edukacyjną MOGALO przy współpracy Politechniki Wrocławskiej. Cechą konkursów interaktywnych jest wyjątkowe podejście do edukacji poprzez promowanie nowoczesnego stylu nauki również przez gry i zabawę. Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań uczniów poprzez wykorzystywanie rywalizacji i technologii. 
„Verstehen” interaktywny konkurs, polega na słuchaniu treści w języku niemieckim z zakresu wiedzy kulturoznawczej, gramatyki, leksyki i składni oraz udzielaniu odpowiedzi. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz uczniów szkół średnich, z podziałem na kategorie wiekowe w każdym roczniku.

W IV edycji konkursu „ Verstehen” brało udział udział 1221 uczniów z całej Polski z 248 szkół w tym 125 z województwa śląskiego.

W IV edycji konkursu wzięło udział dwóch uczniów naszej szkoły : Mateusz Kozieł z klasy 4TT oraz Malina Kłosek z klasy 1 TTp.

Gratulujemy uczniom za dobre wyniki : Mateuszowi Kozieł za zajęcie 6 miejsca w województwie śląskim i 17 lokaty w kraju oraz Malinie Kłosek za zajęcie 12 miejsca w województwie śląskim i 133 lokaty w kraju.

Szkolny koordynator konkursu: Anita Chilińska