WARSZTATY MOTYWUJACE DO CZYTANIA

Obrazek newsa WARSZTATY MOTYWUJACE DO CZYTANIA

W środę 11 grudnia 2019 r. gościliśmy w naszej szkole panią Katarzynę Skolimowską, nauczycielkę, instruktorkę zajęć teatralnych, autorkę książek, właścicielkę marki Fitedukacja, autorkę bloga "Inspiracje dla szkoły" , która poprowadziła dla naszych uczniów warsztaty pt. „Czytelnicze pranie mózgów”.


Młodzież gastronoma dowiedziała się „co nieco” o pracy mózgu, korzyściach płynących z czytania: korzystnym wizerunku, wewnętrznym spokoju, inteligencji emocjonalnej, lepszej komunikacji. W drugiej części pt. „Książka skrojona na miarę” uczniowie pracowali w grupach, ustalając „tożsamość” tajemniczych książek w szarym papierze. Zajęcia uatrakcyjniły elementy zaskoczenia, zabawy, zgadywania.

W warsztatach wzięli udział uczniowie klas: 3TŻ1, 3TŻ2, 3TT i 4KL.